Reisikindlustus

Välismaal ei või kunagi teada, milline on sealne arstiabi tase, kättesaadavus või visiiditasu suurus, kui kallis on haiglaravi kui peaks juhtuma õnnetus. Kuna reisikindlustus on suht odav toode, siis meie soovitame kindlasti see sõlmida.

Reisikindlustus on eelkõige reisile sõitva inimese meditsiinilise abi kindlustus. St kaitse all on rahalised kulutused arstiabile ja ravimite ostmisele välismaal. Täiendavalt on reisikindlustusele võimalik sõlmida järgmised lisakaitsed:
1) pagasikindlustus, kus kindlustatakse pagas selle kaotsimineku või kahjustumise vastu reisi käigus. Samuti hüvitatakse pagasi hilinemisest tulenevad kulutused esmavajalike esemete ostmiseks.
2) Reisitõrge – so. reisi hilinemisest või ärajäämisest tulenevate kahjude kindlustus. Reisi hilinemise korral korvatakse tekkinud lisakulutused transpordile ja majutusele. Reisi ärajäämisel hüvitab kindlustusselts selle osa ettemakstud teenustest, mida ei ole võimalik reisikorraldaja või transpordifirma käest tagasi saada.
Tähelepanu tasub pöörata reisi katkemise kindlustamisele, mis tuleb teha vähemalt 48 tundi enne reisile minekut.

Reisikindlustust võib teha nii üheks konreetseks reisiks korraga kui ka aastase kindlustuspoliisina, mis on palju reisivatel inimestel oluliselt soodaśam. Väga oluline on lepingu sõlmimisel teatada reisi eesmaärk. Juhul kui kindlustatu tegleb ohtlike spordialadega nagu näiteks sukeldumine ja mäesuusatamine või teeb ta füüsilist tööd, siis tuleb see poliisil kindlsti ära märkida.

Reisikindlustust võiks sõlmida vähemalt 72h enne reisile minekut, siis võib kindlustada ka reisitõrget. Hiljem sõlmitud lepinguga seda riski kindlustada ei ole võimalik.

Reisikindlustuse tingimused:
ERGO Insurance SE
Seesam Insurance AS ( alates 01.09.2022)
Seesam Insurance AS ( alates 01.07.2020)
Seesam Insurance AS ( alates 01.02.2019)
Seesam Insurance AS ( kuni 31.01.2019)
Inges Kindlustus AS
BTA Eesti filiaal
PZU Kindlustus ( alates 24.08.2023)
PZU Kindlustus – Covid eritingimused ( alates 24.08.2023)
PZU Kindlustus ( alates 11.11.2022)
PZU Kindlustus – Covid eritingimused ( alates 11.11.2022)
PZU Kindlustus
PZU Kindlustus alates 14.12.2021
If P&C Insurance AS

EKML Reisikindlustuste kindlustingimuste ülevaade

Dokumendid on pdf-formaadis ning selle avamiseks on vajalik Adobe Acrobat Reader programm.

Küsi reisikindlustuse pakkumist

Reisikindlustus