Logi sisse
EST RUS ENG

Liikluskindlustus

Liilkuskindlustus on kohustuslik kindlustusliik ja sellega võetakse kaitse alla kindlustatud sõiduki juhi poolt tehtud eksimuste tagajärjel tekitatud kahjud. Hüvitatakse nii varale, so teised sõidukid, liiklusmärgid, hooned, rajatised jne, kui ka isikutele tekitatatud kahjud.

Kõik Eestis registrisse kantud sõidukid peavad omama liikluskidlustuse tavalepingut, mis on tähtajatu, saab sõlmida sõiduki omanik või volitatud isik, kusjuures kindlustuslepingu olemasolu eest vastutab sõiduki omanik. Tavalepingule lisaks tuleb osta tähtajaline liikluskindlustuse poliis, mis annab õiguse sõidukiga liigelda.

Kui peaks juhtuma, et sõidukit ei kasutata pikemal perioodil (nt. reis või talvisel ajal), on võimalik kokkuleppel liisinguga (kui on liisinguauto)muuta leping soovitud perioodiks maksevabaks. Sõidukit taas kasutama hakates, vormistatakse lihtsalt uue poliisi.

Liikluskindlustuse lepingud jagunevad jah- ja ei-lepinguteks, mis erinevad teineteisest selle poolest, et jah-leping pikendatakse kindlustusseltsi poolt automaatselt, kuid ei-lepingu pikendamise eest vastutub kindlustatu ise.

Liiklsukindlustuse makse on otseses sõltuvuses järgmistest faktoritest:
1) kindlustatava sõiduki otstarbest (sõiduauto, mootorratas, traktor jne),
2) sõiduki kasutamise piirkond,
3) sõiduki tehnilised andmed (sõiduautol ja mootorrattal mootori võimsus, veoautodel registrimass),
4) paarile sõiduk-isik kehtiv riskigrupi kood. Esmakordsel kindlustamisel on see alati 120, kuid väheneb 20% kaupa iga kahjudeta aasta eest kuni 40-ni. Iga omal süül tekitatud avarii eest suurendatakse riskigrupi koefitsenti 1,5 korda.

Liikluskindlustus kehtib Euroopa Liidu ja Euroopa majandusühenduse riikides. Lisaks liikluskindlustuse poliisile on olemas veel Roheline Kaart, mis ei oma iseseisvat täiendavat kindlustuskaitset, kuid see on trükitud võõrkeeltes ja seega erinevalt liikluskindlustuse poliisilt arusaadav ka välismaal. Seetõttu on soovitav välisriikidesse sõitmisel votmistada ka Roheline Kaart. Vormistamine on tasuta.

Liikluskindlustuse tingimused reguleerib Liikluskindlustuse seadus

Teade liiklusõnnetusest

Käitumine liiklusõnnetuse korral (lühifilm)

Küsi liikluskindlustuse pakkumist